S Erasmem+ za inspirací do Reykjavíku

V první polovině října 2023 se v rámci programu Erasmus+ konal v islandském Reykjavíku strukturovaný kurz pro učitele a management škol, kterého se zúčastnili zástupci 17 zemí.

V rámci projektu Erasmus+ jsem měla možnost vycestovat na týdenní strukturovaný kurz pro učitele a management škol do Reykjavíku. V termínu od 8. 10. 2023 do 14. 10. 2023 jsme společně se 77 účastníky ze 17 evropských zemí absolvovali pedagogická setkání s vedením škol, semináře a workshopy, které byly zaměřeny na islandský vzdělávací systém. Zároveň jsme se zapojili do terénního projektu „Contexts4Content“, který nám umožnil seznámit se s místy přírodního, historického a kulturního významu na Islandu.

Celý kurz organizovala španělská společnost pro vzdělávání pedagogů English Matters, která má v rámci projektu Erasmus+ akreditováno celkem 13 různých vzdělávacích programů. Hlavním cílem našeho kurzu bylo poskytnout účastníkům pedagogický vhled a nápady na rozvoj výukových metod, lépe porozumět vzdělání, kultuře, extrémnímu přírodnímu prostředí a úžasným lidem této pozoruhodné země ledu a ohně.

Díky projektu Erasmus+ a absolvovanému kurzu tak přivážím do naší školy zajímavé zkušenosti, nové nápady do výuky a procesu řízení školy, které se pokusím postupně sdílet a společně s kolegy implementovat.

D. Hortová, ISŠ Slavkov