Poskytovatelé akcí

Akce pro školy v našem kraji nabízí několik organizací.

Vzdělávací institut pro Moravu

Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace.

Česká unie sportu

Česká unie sportu (ČUS), vzniklá 27. dubna 2013 transformací ČSTV, je největší sportovní organizací v ČR, sdružující sportovní svazy a kluby. Je otevřená, demokratická a nepolitická, členem Českého olympijského výboru a Evropského sdružení nevládních sportovních organizací. Hlavním posláním ČUS je vytvářet optimální podmínky pro sportovní činnost a zajišťovat služby pro své členy. V letech 2016–2020 se zaměřila na stabilizaci a financování sportu, zatímco v období 2020–2024 se musela vypořádat s krizemi a přizpůsobit se aktuálním podmínkám. Prioritami pro období 2024–2028 jsou podpora členů, obnova majetku, spolupráce na nové legislativě, posílení financování sportu a rozvoj školního sportu.

WEBOVÉ STRÁNKY ČUS

Lipka

Lipka je jednou z největších a nejstarších environmentálních vzdělávacích organizací v ČR, která podporuje udržitelný životní styl a pomáhá lidem porozumět environmentálním problémům. Organizuje tábory, výukové programy a školení pro učitele, a certifikuje přírodní zahrady. Lipka se od svého vzniku v roce 1991 rozrostla na šest pracovišť a stala se klíčovým hráčem v oblasti environmentálního vzdělávání v Jihomoravském kraji. Její poslání zahrnuje vzdělávání dětí, mládeže a dospělých a inspiraci k aktivní péči o přírodu. Lipka se snaží o inovace ve vzdělávání a propagaci venkovní výuky, přičemž klade důraz na hodnoty jako úcta k přírodě, odbornost a otevřenost k novým přístupům.

WEBOVÉ STRÁNKY LIPKA

Lužánky – středisko volného času

Lužánky jsou brněnskou organizací s více než 70letou tradicí, která pořádá kroužky, tábory a další akce pro děti, mladé lidi i dospělé na dvanácti místech v Brně a okolí. Jejich posláním je inspirovat a motivovat jednotlivce k osobnímu rozvoji a využití volného času. Lužánky organizují různé kulturní akce, pravidelné kroužky a pobytové i příměstské tábory, které nabízejí zábavu a vzdělávání. Tým tvoří stálí zaměstnanci s dlouholetými zkušenostmi a externí odborníci, což zajišťuje vysokou kvalitu programů a aktivit

WEBOVÁ STRÁNKY LUŽÁNKY