Zdravotnická škola Merhautova slavila výročí

Druhá polovina října se na Střední zdravotnické škole a Vyšší odborné škole zdravotnické v Merhautově ulici v Brně nesla ve slavnostním duchu. Škola totiž slavila významné jubileum, a to 70. výročí svého vzniku. Za tuto dobu ušla velký kus cesty a stala se moderní školou vzdělávající žáky a studenty v technických oborech zdravotnictví.

Hlavní oslavy proběhly hned ve dvou dnech. V pátek 20. října měli pozvaní hosté z řad zřizovatele, ministerstva školství, sociálních partnerů i bývalých významných zaměstnanců školy možnost zhlédnout slavnostní stínové divadlo rekapitulující historii naší země i školy. V něm se zdařile propojily moderátorské, taneční a hudební aktivity žáků školy i kreativita jejich vyučující, jež s nimi vystoupení nacvičila. Po kulturním zážitku absolvovali hosté prohlídku prostor školy, během níž mohli nahlédnout „pod pokličku“ jednotlivým oborům, vyzkoušet si jejich práci či probrat se spoustou fotografií mapujících historii a bohaté aktivity školy.

Sobota 21. října už patřila bývalým žákům, studentům a zaměstnancům školy, kteří mohli využít dne otevřených dveří obou pracovišť školy, tedy budov v ulicích Merhautova a Lipová. Obě školní pracoviště poctilo svojí návštěvou opravdu velké množství absolventů a bývalých kolegů, kteří se tak mohli potěšit prohlídkou míst, jež dříve navštěvovali, posoudit změny, které od doby jejich působení ve škole proběhly, zavzpomínat v retro učebnách na svá studentská léta, zakoupit si školní almanach  i další upomínkové předměty, ale hlavně si při drobném občerstvení v jídelně školy popovídat s bývalými spolužáky a učiteli. Zaměstnanci školy pak s potěšením sledovali, jak návštěvníci školy odcházejí se spokojeným úsměvem na rtech, mnozí ještě pokračovat do města v třídních srazech, které si při této příležitosti domluvili.

Akce připomínající 70. výročí založení školy budou ovšem probíhat po celý školní rok, třeba v podobě výzvy nutričních asistentek ke zhubnutí 70 kg či předvánočních workshopů, při nichž si žáci mohou vyzkoušet, jak probíhá práce a výuka na jiných oborech.

Mgr. Kateřina Novotná, zástupkyně ředitelky školy pro SŠ