Dívky SZŠ Jaselská zvítězily v celorepublikovém turnaji v basketbalu

Studentky střední zdravotnické školy Brno, Jaselská zvítězily v celorepublikovém turnaji v basketbalu a nominovaly se do světového finále, které se bude konat v Číně.

Nominovat se na republikové finále Asociace školních sportovních klubů (AŠSK) v basketbale dívek není vůbec snadné. Je třeba postoupit z okresních a krajských kol, přitom pozice dívek ze Střední zdravotnické školy Brno Jaselská nebyla vůbec jednoduchá. Vždyť organizátorem finálového kola, které se konalo 6. a 7. 12 2023, bylo Gymnázium Matyáše Lercha, loňský účastník finále této soutěže, a již postup do finálového klání byl velice dramatický.

Do finále se probojovalo 6 družstev, celkem 53 hráček.

Basketbalistky ze SZŠ Brno, Jaselská porazily 6. 12. 2023 ve skupině A Gymnázium Litoměřice

34 : 26 a SZŠ Frýdek Místek 30 : 36.

Ve skupině B byl vítězem tým dívek z Gymnázia Strakonice, který porazil jak Gymnázium M. Lercha, tak Klvaňovo gymnázium a SZŠ Kyjov.

7. 12. 2023 po vítězství našich žákyň v semifinále nad Gymnáziem M. Lercha 28:20 porazily dívky z Jaselské v dramatickém finále družstvo Gymnázia Strakonice rozdílem 6 bodů 42:36 a mohly poprvé v historii školy zvednout nad hlavu finálový pohár!

Tato soutěž je podpořena Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy a spolufinancována Jihomoravským krajem. Žákyně SZŠ Jaselská Brno prokázaly, že svým nasazením, dovednostmi a obětavostí kromě přípravy na budoucí náročné povolání zvládají i tyto náročné sportovní situace.

Doufám, že republikové vítězky budou moci prokázat své schopnosti i ve světové soutěži, která se bude konat příští rok v Číně. S takovými studentkami se o budoucnost našeho zdravotnictví nebojím!