Nabídka vzdělávání - finanční gramotnost

Nabízíme program, jehož cílem je zvýšení finanční gramotnosti žáků.

Vážená paní, vážený pane,

dovolujeme si Vás oslovit v souvislosti se vzděláváním Vašich žáků a studentů. Připravili jsme program, jehož cílem je pomoci těm nejzranitelnějším, tedy dětem a seniorům, s finančním vzděláváním.

Je důležité, aby tyto generace porozuměly světu bankovnictví a mohly tak v budoucnu uspokojit své finanční a s tím spojené životní potřeby. V rámci našich průzkumů a ve spolupráci s ČNB jsme zjistili, že úroveň finančních znalostí naší mládeže není taková, jak bychom si všichni přáli. Proto přicházíme s nabídkou zábavného školení s prezentací a soutěží o drobné dárky, které věnujeme. Prezentaci povedou dobrovolníci z řad zaměstnanců naší banky.

Prezentace zahrnuje tato obecná a nekomerční témata:

Dnešní svět je bezhotovostní (bankovní účet, bezhotovostní platby)

Způsoby placení (platební karty, internetové a mobilní bankovnictví)

Půjčky, jejich přínos, jak se vyhnout exekucím

Co je to rodinný rozpočet a proč mám s penězi umět hospodařit

Jak se oddlužit

Bezpečnost při placení digitálně

Předpokládaná doba trvání je školní hodina tj. 45 min. Pokud byste měli v rámci výuky prostor a současně zájem o zvýšení úrovně finanční vzdělanosti, rádi Vás navštívíme.

Vaše UniCredit Bank

Infolinka 221 210 031 | www.unicreditbank.cz