Setkání vedoucích pracovníků COV zdravotnictví

Na Střední zdravotnické škole Brno, Jaselská, se 16. 11. 2023 sešli partneři Centra odborného vzdělávání, aby sdíleli své zkušenosti v oboru.

Pracovníci Střední zdravotnické školy Brno a ředitelé spolupracujích zdravotnických škol se sešli v rámci Centra odborného vzdělávání, aby zhodnotili dosavadní spolupráci, posdíleli své zkušenosti a nastínili vzdělávací vize oboru.

Hlavním cílem Centra odborného vzdělávání ve zdravotnictví je zvýšení kvality vzdělávání. Vybudování COV umožnilo zvýšit kvalitu výuky, především prostřednictvím zázemí pro odbornou a praktickou výuku (simulační centrum ošetřovatelství). Toto moderní centrum umožňuje snadnější zapojení žáků, resp. absolventů, do pracovního procesu, a to jak při praktické výuce v rámci vzdělávání, tak i v zaměstnání a škola na Jaselské je sdílí se svými partnery. Aktivně zapojeny jsou tyto školy v JMK: Gymnázium a SOŠZE Vyškov, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Znojmo, Církevní střední zdravotnická škola Brno, Střední zdravotnická škola Evangelické akademie Brno, Soukromá SOŠ manažerská a zdravotnická Břeclav, Vyšší odborná škola zdravotnická Brno, Obchodní akademie a Střední zdravotnická škola Blansko, Vyšší odborná škola ekonomická a zdravotnická a Střední škola Boskovice, Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, Střední zdravotnická škola a Vyšší odborná škola zdravotnická Brno, Merhautova.

Živé diskuzi dominovala témata jako udržení žáků učebních nematuritních oborů při studiu, motivace žáků ze znevýhodněného prostředí, zajištění dostatku zdravotnického personálu především v méně atraktivních regionech kraje a mnohá další. Většina nastolených diskuzních témat pak rezonuje v diskuzích COV v kraji napříč obory a postupně se stává součastí metodik, které by měly pomoci zvýšit úroveň vzdělávání.