Ministr dopravy Martin Kupka navštívil ISŠA Brno

Jeho návštěva byla plná přátelského ducha a otevřenosti k diskusi se studenty a zkušebními komisaři autoškol.

Ministr Kupka nejenže se setkal s budoucími řidiči, ale také se zkušebními komisaři, kteří se pravidelně na ISŠA Brno vzdělávají v rámci své práce. Diskuse se přirozeně nesla v duchu dopravy a snažila se otevřít prostor pro vzájemnou výměnu názorů a informací.

Jedním z hlavních témat, které zaujalo pana ministra, byla dílna zaměřená na elektromobilitu, která je bezesporu nejmodernější v celé České republice. Diskutovalo se o aktuálním stavu a budoucnosti elektromobility v naší zemi, a také o možnostech podpory a rozvoje tohoto ekologicky šetrného způsobu dopravy.

Celá návštěva byla nejenom příležitostí k otevřené diskusi o dopravě a elektromobilite, ale také k posílení vztahů mezi ministerstvem dopravy a mladými lidmi, kteří budou formovat budoucnost našeho dopravního systému.

Návštěva pana ministra dopravy Martina Kupky tak zanechala pozitivní dojem a přispěla k většímu porozumění mezi vládou a občany v oblasti dopravní politiky a ekologických inovací.

A jak hodnotí návštěvu sám pan ministr Kupka?

Na brněnské automobilové střední škole by chtěl studovat každý!

Brněnskou část dnešního programu jsem zakončil návštěvou ISŠA Brno. Škola patří mezi nejmodernější a nejlépe vybavené střední školy v auto-moto oboru a nabízí studium například v oborech automechanik, lakýrník, karosář nebo autotronik. Studenti mohou zároveň využít široké možnosti praxí, a to jak v regionu, tak také v zahraničí. Škola tak vychovává odborníky, kteří jsou budoucností našeho automobilového průmyslu. O to více mě těší obrovský zájem o studium.

S vedením školy jsem jednal o budoucnosti automobilového průmyslu a výzvách v oboru souvisejících s nástupem elektromobility a dalších módu udržitelné dopravy. Setkal jsem se také se studenty a se zkušebními komisaři, kteří se při škole pravidelně vzdělávají. Je důležité mít správně nastavený systém vzdělávání zkušebních komisařů, aby se všem uchazečům o řidičské oprávnění dostalo stejně kvalitní průpravy. Na této škole se to vyloženě daří!