Krajská soutěž Zemědělský opravář 2024

Nejlepší žáci ze šesti středních škol z JMK, ale i ze Slovenska soutěžili v Moravském Krumlově - Polánce nejenom o titul Zemědělský opravář 2024, ale i o hodnotné ceny.

Střední odborná škola Znojmo, Dvořákova ve spolupráci se Střední školou dopravy, obchodu a služeb Moravský Krumlov uspořádala 16.4. 2024 na pracovišti v Polánce krajskou soutěž Zemědělský opravář 2023. Soutěže se zúčastnilo jedenáct žáků ze šesti odborných škol z Jihomoravského kraje a ze Slovenska. Soutěž se konala jako jedna z mnoha aktivit projektu IDZ JMK II.

Soutěžící předvedli své praktické dovednosti v moderně vybavených dílnách. Dále soutěžili v jízdě zručnosti traktoru s přívěsem. Součástí hodnocení byl i test odborných znalostí.

Nejlepšího výsledku s počtem 103 bodů dosáhl Milan Coufal z pořádající SOŠ Dvořákova, Znojmo. Na druhém místě se umístil Šimon Bačovský ze SŠ André Citroena Boskovice, na třetím tomáš Velčický ze SOŠ Dvořákova, Znojmo.

V rámci doprovodného programu se návštěvníci a soutěžící mohli zúčastnit řady aktivit. Připravena byla prohlídka areálu dílen odborného vzdělávání, bylo možno si vyzkoušet virtuální svařování, měření emisí motoru, shlédnout výukový diagnostický panel, nebo třeba dron využívaný v zemědělství.

Ředitelé pořadatelských škol ing. Libor Pelaj a Ing. Jiří Psota poděkovali všem soutěžícím za účast a dobré výsledky. Účast soutěžících představuje nejenom osobní zájem o téma zemědělské mechanizace a opravářství, ale také nasazení, snahu a chuť se učit a rozvíjet své schopnosti. Také poděkovali všem učitelům a pracovníkům školy, kteří se na organizaci soutěže podíleli a přispěli k jejímu hladkému průběhu, stejně jako partnerům akce.