CO2 liga - celorepublikový školní program na téma změny klimatu

Co je CO2 liga a co vám přinese?

• Týmy CO2 ligy letos čeká náročná mise,
    jejich úkolem je zastavit emise.
    Zabrání tak nebezpečnému oteplení
    a civilizace neskončí na uvaření
    .”
  • Celoroční environmentálně vzdělávací program do vaší školy, který vám představí klimatický rozvrat od A do Z.
  • Soutěž, ve které nesoutěží školy mezi sebou, ale každý tým soutěží s časem, aby se mu včas podařilo omezit produkci skleníkových plynů a zabránilo se nebezpečnému oteplení planety.
  • Jednotlivá témata CO2 ligy se budou týkat místa, kde žijete. Zjistíte, jak ovlivní klimatický rozvrat život v České republice a ve vaší obci, jak můžeme snížit jeho dopady a jak se na něj můžeme připravit.
  • Dozvíte se řadu informací a zároveň budete provádět nejrůznější praktické úkoly – zajímavé, zábavné i odborné.
  • Dostanete unikátní výukové materiály z dílny Ekologického institutu Veronica, například sérii vzdělávacích videí o klimatu (podívejte se na Příčiny globální změny  Dopady globální změny klimatu   či Adaptace  ).
  • Činnost týmu CO2 ligy vtáhne do dění celou školu, podpoří spolupráci mezi žáky navzájem i mezi školou, obcí a veřejností.
  • Své týmy přihlašujte do konce října 2024.
  • Organizátorem a garantem vzdělávacího programu je Ekologický institut Veronica  .
  • Více na webu: Homepage | CO2 liga
  • Odbornými garanty programu jsou:
    • RNDr. Jan Hollan, PhD., Czech Globe - Ustav výzkumu globální změny AV ČR
    • RNDr. Yvonna Gaillyová, Ekologický institut Veronica