Autosalon ISŠA Brno - přehlídka nových vozů i příležitost ovládat bagr

Nablýskaná auta, vůně benzínu i jemné hučení elektromotorů přinese Autosalon Integrované střední školy automobilní Brno. Oblíbená akce všech mladých i starších auto-moto nadšenců se uskutečnila v sobotu 14. října.

„Můžeme říct, že Autosalon ISŠA je největší výstavou motorových vozidel v Jihomoravském kraji. Letos jsme měli na ukázku přes 50 značek automobilů, motorek nebo zemědělské techniky,“ vypočítává Milan Chylík, ředitel Integrované střední školy automobilní. Přímo ve škole i v okolním areálu na Křižíkově 15 si návštěvníci mohou vychutnat pohled na závodní auta, nadupané motorky, elektromobily nebo těžké nákladní vozy. Návštěvníkům se předvedli i členové záchranných složek se svou technikou a Jakub Kykal předvedl stuntriding neboli kaskadérskou jízdu na motorce.

Autosalon ale zdaleka nebyl jen o dívání. Naopak, k řízení a ovládání byly některé vystavené „exponáty“ a atrakce dokonce vyzývat. Už jste někdy ovládali bagr? Na Autosalonu jste si to třeba konečně vyzkoušeli. Kromě toho jste se mohli projet ve vozidlech na alternativní pohony, zajezdit si s RC modely nebo se podívat na cestu z výšky tahače Scania či traktoru New Holland. Tvůrčí duše se mohly těšit z tvorby s 3D tiskárnami nebo lakování metodou airbrush. A odejít mohli i s tetováním provedené touto technikou.

Celá akce byla součástí série dní otevřených dveří ISŠA Brno, která potrvá do 17. února. V rámci nich si návštěvníci mohou prohlédnout celou školu a nahlédnout i do protiatomového krytu. ISŠA také nabídne možnost budoucím řidičům vyzkoušet si jízdu za volantem autoškoly, kterou škola provozuje.

Nechyběly ani soutěže a atrakce pro děti. Na jednoho šťastlivce pak čekala hlavní cena dne – automobil na víkend.

Autosalon pořádala Integrovaná střední škola automobilní Brno, která patří mezi nejmoderněji a nejlépe vybavené střední odborné školy se zaměřením na výuku auto-moto oborů v České republice.

Štefan Papala, vedoucí učitel