Přípravné třídy

Vzdělávání v přípravné třídě je určeno dětem, které by měly v následujícím školním roce zahájit plnění povinné školní docházky a u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj, přednostně však těm dětem, kterým byl povolen odklad povinné školní docházky.

Cílem vzdělávání v přípravných třídách je vytvářet podmínky pro budoucí bezproblémový přechod dětí do základní školy.

O zařazování dětí do přípravné třídy základní školy rozhoduje ředitel školy na žádost zákonného zástupce dítěte a na základě písemného doporučení školského poradenského zařízení.

Děti přípravných tříd nejsou klasifikovány, docházka do přípravné třídy je bezplatná. Děti se mohou za stejných podmínek jako žáci základní školy stravovat ve školní jídelně a stejně tak mohou navštěvovat školní družinu.

Seznam škol realizujících přípravné třídy pro šk. rok 2024/2025 (ke stažení)