Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!
Žáci základních a středních škol ve 13 krajích České republiky se mohou vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po desáté spouští soutěžní kvíz. Žáci se mohou do soutěže zapojit až do konce února 2024.
Od pondělí 2. října 2023 se mohou žáci a studenti základních a středních škol ve 13 krajích České republiky vzdělávat v oblasti bezpečnosti na internetu a vyhrát hodnotné ceny. Projekt Kraje pro bezpečný internet již po desáté spouští soutěžní kvíz. Žáci a studenti se mohou do soutěže zapojit až do konce února 2024.
Jak soutěžit
Pro žáky a studenty jsou připraveny e-learningové lekce, krátké videospoty nebo podcasty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o hodnotné ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné na webu www.KPBI.cz .
O co se hraje?
Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na hi-tech výhry v podobě xboxů, dronů, tabletů nebo chytrých hodinek.
Soutěž škol
Jihomoravský kraj v tomto roce také vyhlašuje soutěž škol. Kritériem pro hodnocení je procentuální poměr počtu správně vyplněných soutěžních kvízů k počtu žáků školy. Vítězná škola obdrží věcnou cenu do výše 10.000 Kč.
Projekt Kraje pro bezpečný internet
Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty, připraveny lekce pro učitele, rodiče a veřejnost, sociální pracovníky a policisty a videospoty pro rodiče, seniory, pro mládež a pro odbornou veřejnost. V letošním roce projekt nově také představil podcasty – rozhovory s odborníky na IT bezpečnost.