Otevřená věda

Středoškoláci si mohou vyzkoušet práci vědců. Akademie věd vypsala roční stáže

Akademie věd opět otevírá svá pracoviště studentům středních škol, kteří si chtějí vyzkoušet vědeckou dráhu. Do 30. listopadu 2023 můžou poslat přihlášky na stáže Otevřené vědy. Trvají celý rok a jsou zdarma.

Ať už studenta baví spíše technické, přírodní nebo humanitní vědy, v nabídce stáží Akademie věd si vybere každý. Všechny potřebné informace i přihlašování lze snadno najít na webu www.otevrenaveda.cz. Stáže jsou velmi oblíbené, každý rok se na ně hlásí stovky studentů středních škol. Vědkyně a vědci si pro studenty připravili zajímavá témata od matematiky přes biologii, IT, historii až po psychologii. Už na střední škole tak mají mladí nadšenci jedinečnou příležitost nejen poznat, co znamená dělat vědu, ale také se aktivně zúčastnit probíhajících výzkumů na pracovištích Akademie věd ČR.

Student může stáž absolvovat sám nebo spolu s dalšími dvěma kolegy v malém vědeckém týmu. Stáže trvají po celý kalendářní rok včetně prázdnin. Časový rozvrh určuje lektor po dohodě se stážisty tak, aby vyhovoval oběma stranám. Minimálně by měly trvat osm hodin v měsíci. Středoškoláci mají unikátní příležitost osobně poznat nejen samotné vědce, ale také laboratoře, knihovny, dostanou se k zajímavým odborným materiálům a získají jedinečnou praxi. Často pomáhají také s popularizací vědy při akcích jako například Veletrh vědy.

Další infromace v příloze.

Kontakt:

Markéta Kinská
Divize vnějších vztahů Střediska společných činností AV ČR
kinska@ssc.cas.cz
+420 731 044 419

Fotografie zde: https://eu.zonerama.com/OTEVRENAVEDA/Album/10579952#check-duplicates