Nabídka vzdělávání v oblasti výchovy k podnikavosti

Jak propojovat vzdělávání s praktickým životem poradíme na jednodenních seminářích Lipky. Určeno učitelům SŠ.

Vzdělávejte se v oblasti výchovy k podnikavosti

Výchova k podnikavosti stírá hranice mezi vzděláváním a reálným životem, prací a aktivním občanstvím. Připravované semináře rozvíjí jednotlivé dílčí kompetence k podnikavosti. Jsou určeny primárně pedagogům SŠ z Jihomoravského kraje a jsou pro ně zdarma.

Dr. Zdědil a pan Zdražil

Vyzkoušejte si online výukový program pro žáky od 14 do 17 let a zjistěte, jak na finanční gramotnost zábavně.

V pátek 16. února, 8.00–16.00. Přihláška.

V úterý 25. května, 8.00–16.00. Přihláška.

Jak na diskuzi a reflexi ve výuce

Na příkladech z výuky si ukážeme, jak s žáky diskutovat, tvořit dobré otázky a sdílet názory. Ujasníme si smysl a cíl reflexe a sami si zkusíte metody a nástroje k vedení reflexe.

V pondělí 19. února, 9.00–13.30. Přihláška

Gardnerova teorie mnohačetné inteligence

Naučte se rozpoznat a rozvíjet různé druhy inteligence u sebe i u svých žáků. Dozvíte se také, která skladba inteligencí je výhodou pro kterou profesi či pracovní činnost.

Ve středu 6. března, 9.00–13.00. Přihláška.

Dobré otázky ve výuce

Způsob, jakým učitel klade otázky, je velmi důležitý. Ovlivňuje nejen to, co se žáci naučí, ale i to, jak se cítí. Naučte se klást dobré otázky!

Ve středu 10. dubna, 9.00–14.00. Přihláška.

Učebna jako Brno aneb učíme se ve městě i na vesnici

Interaktivní seminář, na kterém propojíme výchovu k podnikavosti s místně zakotveným učením. Čekají vás podnikavé aktivity z různých předmětů využívající okolí školy.

Ve čtvrtek 25. dubna, 9.00–13.30. Přihláška.

Empowerment a leadership v podnikavé škole

Na semináři představíme klíčové principy empowermentu (posílení, zapojení) jednotlivců a rozvoje leadershipu, nabízející inspiraci a nástroje pro vytváření podnikavého prostředí ve škole.

V pátek 31. května, 9.00–13.30. Přihláška.