Den pro školu spojuje bezplatně odborníky z praxe se školami

Den pro školu je bezplatný a celoročně dostupný vzdělávací program, který propojuje všechny druhy a stupně škol v České republice s proškolenými odborníky z praxe.

Program běží pod záštitou MŠMT a využívají jej opakovaně učitelé již více než tři roky. Přibližuje žákům a studentům reálný svět práce, potřebné předpoklady a vědomosti pro různé profese. Odborníci mnoha odvětví přináší do výuky zkušenosti, motivaci, nejnovější trendy a také inspirativní profesní či osobní příběh. Odborníci podporují plánování a rozhodování žáků či studentů o své kariérní i studijní budoucnosti, rozvíjí potřebné kompetence, dovednosti a přispívají odhalit zájmy či silné stránky žáků. Databáze čítá přes 1500 osobností. Pozvat si mohou učitelé či samotní žáci například geologa, statistika, stavaře, filmovou kostymérku, vědce, pečovatelku, farmářku a řadu dalších zajímavých profesí. Pedagogové vyberou a osloví vhodné odborníky jednoduše bez registrace na webu www.denproskolu.cz. S experty mohou opakovaně uspořádat besedu, workshop, projektový den či domluvit exkurzi přímo na pracovišti. Za programem stojí Nadace České spořitelny.