MŠMT: Nová výzva na šablony pro střední školy a vyšší odborné školy

Ve výzvě dojde k ověření modelu institucionalizace podpůrných pedagogických pozic školního psychologa a školního speciálního pedagoga ve středních školách a konzervatořích, aby byla dlouhodobě zajištěna stabilita těchto pozic.

Cílem výzvy je přispět k zajištění rovného přístupu ke kvalitnímu a inkluzivnímu vzdělávání pro všechny žáky a studenty prostřednictvím podpůrných personálních pozic, vzdělávání pracovníků škol a školských výchovných a ubytovacích zařízení, podpory zavádění inovativních metod vzdělávání za účelem přípravy výuky v souladu s připravovanou revizí rámcových vzdělávacích programů a podpory dětí a žáků ohrožených školním neúspěchem a z marginalizovaných skupin.

Více informací lze nalézt zde: Výzva č. 02_24_035 Šablony pro SŠ a VOŠ II - OP JAK  .