ISŠA získala Diamantový certifikát ve finanční gramotnosti

ISŠA vlastní bronzový, stříbrný a zlatý certifikát ve finanční gramotnosti (FG), na kterých jsme pracovali v období let 2018 – 2023. Abychom sadu zkompletovali, usilovali jsme v loňském školním roce 23/24 o získání diamantového certifikátu FG škola. Základem pro obdržení „diamantu“ bylo vzdělávání a šíření FG mimo prostor naší školy. V průběhu školního roku jsme zorganizovali soutěžní workshopy FG s tématikou Osobní finance, exekuce, bankrot a úvěry na třech školách JMK (jak na ZŠ, tak i SŠ). Rovněž jsme zpracovali metodiku workshopů vzdělávání ve FG.

Do přípravy přednášek se zapojili žáci žákovských firem PED1 s tvorbou pracovních listů, studenti VŠ MUNI PED s asistencí při vedení workshopů, organizační tým koordinátorů PaFG i pedagogové příslušných škol.

Požadovaná kritéria jsme úspěšně splnili v červnu 2024.

A diamantový certifikát byl na půdě ISŠA. Slavnostní předání proběhlo v září 2024 na Konferenci Podnikavá a Finančně gramotná škola v Praze, a to z rukou ředitelky organizace Yourchance, o.p.s.

Z tiskové zprávy Yourchance, o.p.s.…“ Významnou částí konference bylo ocenění nově certifikované diamantové školy, kterou se stala ISŠ automobilní Brno. Certifikát jménem školy převzali Ludmila Čápová a Vladimír Válek. Oba učitelé byli také hosty následujícího panelu příkladů dobré praxe, kde se podělili o své zkušenosti společně s Evou Motyčkovou ze ZŠ UNESCO a Janou Vaňkovou ze ZŠ pro tělesně postižené Opava…“

Ing. Ludmila Čápová