ZUŠ Vranovská oslavila 100. výročí založení slavnostním koncertem

V sále konventu Milosrdných bratří se 24. 4. 2024 uskutečnil Slavnostní koncert  ke 100. výročí založení ZUŠ Vranovská.

Během slavnostního večera jsme s radostí přivítali významné hosty a příznivce školy, kteří přijali naše pozvání. Zároveň jsme měli možnost prožít i řadu milých a neformálních setkání s bývalými žáky.

Na koncertě vystoupili nejen současní žáci školy, ale i absolventi a hosté, např. Indigo Quartet a Rosé Quartett. Nejvýznamnějším hostem byla naše bývalá absolventka česká mezzosopranistka Andrea Kalivodová, koncertní umělkyně a sólistka ND v Praze. V jejím podání jsme vyslechli písně A. Dvořáka a árii z opery Carmen.
        Videopozdrav nám zaslala bývalá absolventka školy Magdalena Kožená, známá ze světových pódií jako přední koncertní a operní pěvkyně. Touto cestou nás také pozdravil, a nakonec byl i přítomen Robert Kružík, šéfdirigent Filharmonie B. Martinů Zlín, stálý hostující dirigent Filharmonie Brno a designovaný šéfdirigent Janáčkovy opery ND Brno od sezony 2025/26.

Koncert i celý večer proběhl v přátelské atmosféře a setkal se s velkým ohlasem. A my jako učitelé, jsme se těšili ze všech setkání, která jsou pro naši školu tou nejlepší vizitkou a pro nás velkým povzbuzením.

Mgr. Bronislava Schoříková, ředitelka
Základní umělecká škola Brno, Vranovská, příspěvková organizace