Přihlaste se do týmové běžecké soutěže Juniorský maraton 2024

V projektu pro střední školy desetičlenné štafety společným úsilím zdolávají trať klasického maratonu  (42,195 km) formou štafety.

Po skvělé sezóně 2023 jsme zpět s projektem pro střední školy a v rámci roku 2024  máme v plánu opět rozběhat velké množství žáků.

26. ročník Juniorského maratonu je štafetový závod určený pro střední školy. Družstvo složené z 10 členů společnými silami překonává maratonskou trať (42,125 km). Každý student zaběhne svůj úsek a celé družstvo se snaží dorazit do cíle dříve než soupeři.

Ze semifinálových kol postoupí nejlepší týmy do finále, které se bude konat v rámci prestižního mezinárodního Maratonu v Praze 5. května 2024!

Svým rozsahem se Juniorský maraton stal největším běžeckým závodem pro střední školy v ČR. Společně chceme rozběhat tolik studentů, kolik to jen jde.

Neváhejte a registrujte svoji školu od 10. 1. 2024. Účast v Juniorském maratonu je zcela zdarma.

Těšíme se na vás!

Termíny krajských semifinálových kol

Účast středních škol v projektu je bezplatná. Akci provází mediální kampaň, jejímž cílem je podporovat kladný vztah mládeže ke sportu, zdravý životní styl, týmového ducha a bojovat proti narůstající obezitě mládeže. V letošním roce se také soustředíme na podporu duševního zdraví. Více informací o akci naleznete na www.runczech.com/jmc .

V roce 2023 se Juniorského maratonu zúčastnilo 232 týmů (2 320 studentů) z celé České republiky.

V průběhu dubna 2024 proběhnou v každém krajském městě daná semifinálová kola. Nejlepší týmy pak postoupí do finále, které se bude konat 5. května 2024 v rámci Mezinárodního maratonu Praha.

Tento unikátní projekt je každoročně podporován Zastoupením Evropské komise v ČR, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvem zdravotnictví ČR, Českým atletickým svazem, hejtmany jednotlivých krajů a primátory dotčených měst.

Semifinálové kolo pro Jihomoravský kraj kraj se bude konat 19.4.2024 v Brně.