Rozlučte se se školním rokem ve VIM a na Špilberku

Národní pedagogický institut, Vzdělávací institut pro Moravu a Meeting Brno pořádají setkání pedagogů s ohlédnutím za končícím školním rokem. Akce se bude konat v rámci Meeting Brno v pondělí 26. června. Spolupořadatelem akce je i Jihomoravský kraj a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Akce se skládá z dopolední a odpolední části. Dopolední část se bude odehrávat ve Vzdělávacím institutu pro Moravu Jihomoravského kraje (VIM JMK) v Hybešově ulici 15. Odpoledne se setkání přesune do východního bastionu Hradu Špilberk. Vstup na celou konferenci je zdarma. Na dopolední část se přihlaste zde.

Mezi řečníky se mimo jiné představí nový ministr školství Mikuláš Bek, ředitel Národního pedagogického institutu České republiky Ivo Jupa, státní tajemník MŠMT Ondřej Andrys a náměstek MŠMT Jiří Nantl.

Dopolední program v prostorách Vzdělávacího institutu pro Moravu nabídne odborné panely s mezinárodní účastí o integraci ukrajinských žáků a studentů, chystanou revizi rámcových vzdělávacích programů, reflexi úspěšného českého předsednictví Radě EU, uplatňování konceptu „education village“ v regionálních podmínkách a další.

Prezence je otevřená od 8 hodin, program začíná o hodinu později. Jednotlivé konferenční příspěvky budou prakticky orientované. O tom, jak kurikulum přenést z papíru do školní praxe budou přednášet Hans van Mourik Broekman z Liverpool College a Martin Kříž. S projektem podpory škol PILOT 14 seznámí účastníky konference Ivo Jupa, Tomáš Zatloukal a Lenka Burganová.

Současně s hlavním programem konference pro Vás budou od 12 do 16 hodin připravené paralelně probíhající tematicky zaměřené workshopy. Téma Vzdělávání dětí a žáků z Ukrajiny  představí Oksana Stupak, Halka Smolová Závorová, Oliwia Dąbrowska a Tetiana Miskevych. Část konference v centrále VIM uzavře téma Vzdělávání bez hranic Jiřího Zajíce, Michala Uhla a Sofie Carozzy.

Večerní část konference se uskuteční na letní scéně hradu Špilberk a zahájí ji herečka Andrea Kerestešová Růžičková. Rezervujte si své místo zde.

Následovat bude zhodnocení nedávno ukončeného třídenního putování studentů a učitelů z různých zemí po „místech paměti“. O aktuálních výzvách pro české školství budou diskutovat Klára Šimáčková Laurenčíková, Bob Kartous a Markéta Běťáková, reflexi končícího školního roku podniknou Mikuláš Bek, Ondřej Andrys, Ivo Jupa a Jiří Nantl. Budou prezentovány výsledky z dopoledního programu a večer přejde do volné festivalové oslavy, která bude slavit úspěšné konce a nové začátky. Organizátoři slibují, že se máte se opravdu na co těšit! Celým dnem vás provedou Martina Viktorie Kopecká, Markéta Beková, Vít Krčál a David Macek.