Rozlučte se se školním rokem ve VIM a na Špilberku

Národní pedagogický institut, Vzdělávací institut pro Moravu a Meeting Brno pořádají setkání pedagogů s ohlédnutím za končícím školním rokem. Akce se bude konat v rámci Meeting Brno v pondělí 26. června. Spolupořadatelem akce je i Jihomoravský kraj a Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy.

Akce se skládá z dopolední a odpolední části. Dopolední část se bude odehrávat ve Vzdělávacím institutu pro Moravu Jihomoravského kraje (VIM JMK) v Hybešově ulici 15. Odpoledne se setkání přesune do východního bastionu Hradu Špilberk. Vstup na celou konferenci je zdarma. Na dopolední část se přihlaste zde  .

Mezi řečníky se mimo jiné představí nový ministr školství Mikuláš Bek, ředitel Národního pedagogického institutu České republiky Ivo Jupa, státní tajemník MŠMT Ondřej Andrys a náměstek MŠMT Jiří Nantl.

Dopolední program v prostorách Vzdělávacího institutu pro Moravu nabídne odborné panely s mezinárodní účastí o integraci ukrajinských žáků a studentů, chystanou revizi rámcových vzdělávacích programů, reflexi úspěšného českého předsednictví Radě EU, uplatňování konceptu „education village“ v regionálních podmínkách a další.

Prezence je otevřená od 8 hodin, program začíná o hodinu později. Jednotlivé konferenční příspěvky budou prakticky orientované. O tom, jak kurikulum přenést z papíru do školní praxe budou přednášet Hans van Mourik Broekman z Liverpool College a Martin Kříž. S projektem podpory škol PILOT 14 seznámí účastníky konference Ivo Jupa, Tomáš Zatloukal a Lenka Burganová.

Současně s hlavním programem konference pro Vás budou od 12 do 16 hodin připravené paralelně probíhající tematicky zaměřené workshopy. Téma Vzdělávání dětí a žáků z Ukrajiny  představí Oksana Stupak, Halka Smolová Závorová, Oliwia Dąbrowska a Tetiana Miskevych. Část konference v centrále VIM uzavře téma Vzdělávání bez hranic Jiřího Zajíce, Michala Uhla a Sofie Carozzy.

Večerní část konference se uskuteční na letní scéně hradu Špilberk a zahájí ji herečka Andrea Kerestešová Růžičková. Rezervujte si své místo zde  .

Následovat bude zhodnocení nedávno ukončeného třídenního putování studentů a učitelů z různých zemí po „místech paměti“. O aktuálních výzvách pro české školství budou diskutovat Klára Šimáčková Laurenčíková, Bob Kartous a Markéta Běťáková, reflexi končícího školního roku podniknou Mikuláš Bek, Ondřej Andrys, Ivo Jupa a Jiří Nantl. Budou prezentovány výsledky z dopoledního programu a večer přejde do volné festivalové oslavy, která bude slavit úspěšné konce a nové začátky. Organizátoři slibují, že se máte se opravdu na co těšit! Celým dnem vás provedou Martina Viktorie Kopecká, Markéta Beková, Vít Krčál a David Macek.