Úlohy o pohybu aneb výlet k rybníku

Materiál ve formě pdf dokumentu je určen k procvičení látky úlohy o pohybu. Tato látka je často pro žáky problematická a odtažitá. Předložený materiál tvoří příběh o dvou kamarádech, součástí příběhu je zadání dvou slovních úloh zaměřených na řešení úloh o pohybu pomocí lineárních rovnic. Forma zadání kombinuje matematický obsah s čtenářskou gramotností, schopností orientace v textu a převedení slovního zadání do matematického jazyka. Použitá forma materiálu a zvolený námět příběhu zvyšují přitažlivost zadání pro žáky.

Materiál je součástí větší sady podobně tématicky laděných materiálů od stejného autora. Pokud vás zadání zaujme, doporučujeme vyzkoušet i další materiály této autorky.

Při zadání úloh žákům by bylo vhodné upřesnit formulaci první otázky - z autorského řešení vyplývá, že jde o cestu od Honzy k Pavlovi cestou kolem rybníka.

Součástí materiálu je správné řešení obou úloh.