Soustavy rovnic - metoda dosazovací

Velikost dokumentu:1.74 MB
Formát dokumentu:PPTX

Prezentace je určena pro podporu výuky řešení soustavy dvou lineárních rovnic o dvou neznámých pomocí dosazovací metody.

V materiálu jsou zadány dvě velmi jednoduché soustavy dvou rovnic, které přímo vybízí k použití dosazovací metody

Obtížnost jsou soustavy přiměřenéspíše pro žáky ZŠ než pro žáky SŠ. Pro zopakování metody však soustavy vyhovují. Autorské řešení je dostatečně podrobné.

V materiálu se nevyskytují chyby odborného matematického charakteru a jen několik chyb grafického charakteru nebotypografického charakteru.

Soubor není kompatibilní s běžným volně dostupným programem LibreOffice.org Impress a ani s aplikací Google Prezentace. Pro správné zobrazení daného souboru je potřeba aspoň program PowerPoint Mobile bez možnosti úpravy nebo komerční placený program PowerPoint z balíku MS Office.

Materiál je možné použít „tak jak je“ v některé z hodin, kde se opakuje dosazovací metoda řešení soustav dvou rovnic o dvou neznámých.