Soustava dvou lineárních rovnic aneb seznámení s Honzou

Materiál ve formě textového dokumentu je určen k procvičení látky soustava dvou lineárních rovnic. Materiál patří do sady podobných materiálů stejné autorky, která je koncipována jako série příběhů  ze života jedné rodiny. Do různých situací, které rodina prožívá, jsou zasazeny matematické úlohy. Materiál seznámení s Honzou je zaměřen na sestavení soustavy lineárních rovnic na základě informací získaných ze souvislého textu a následné řešení získané soustavy rovnic.

Materiál je nápaditý, kontext, do kterého je zasazen je žákům blízký a zvyšuje atraktivitu materiálu pro žáky. Výsledné rovnice mají jednoduché celočíselné koeficienty, řešení soustavy je jednoduché. V materiálu jde zejména o procvičení matematické čtenářské gramotnosti.

Součástí materiálu je správné řešení všech soustav rovnic včetně postupu při řešení jednotlivých soustav.