Rovnice s neznámou ve jmenovateli

Materiál je určený k procvičení rozšiřujícího učiva rovnice s neznámou ve jmenovateli a slovních úloh na společnou práci. Rovnice jsou vybrány tak, aby jejich výpočet nebyl příliš komplikovaný a žáky neodradil. Kromě vyloučení nalezeného řešení kvůli sporu s podmínkou jsou vhodně uvedeny všechny možné typy řešení (jediné řešení, žádné řešení, nekonečně mnoho řešení).

Část slovních úloh o práci vychází z klasického typového zadání na společnou práci dvou subjektů a toto základní zadání rozvádí o další nadstandardní situace (společná práce následuje po individuální práci, individuální práce jeden, pak druhý).

Materiál je pěkně vizuálně zpracován a doplněn obrázky, což zvyšuje jeho atraktivitu pro žáky. Součástí materiálu je správné řešení.