Pravděpodobnost a statistika - Pravděpodobnostní výpočty na kalkulačce

Velikost dokumentu:1.3 MB
Formát dokumentu:PPTX

Materiál je dle autora určen pro „… práci žáků během vyučovací hodiny …“ s využitím projektoru a promítáním materiálů na tabuli (lépe na interaktivní tabuli).

Přestože všechny vědecké kalkulačky jsou již od výrobce vybaveny návody, jen malé množství žáků si návod přečte a právě pro všechny ostatní je tento materiál určen.

Materiál je věnován práci s vědeckou kalkulačkou, která je vybavena statistickými funkcemi. Úvodem je popis vědecké kalkulačky a také je zobrazen způsob jak kalkulačku přepnout do statistického módu. Následuje návod, jak statistický mód vhodně používat.

Návod je doplněn o dvě samostatné práce, jejichž účelem je umožnit žákům vyzkoušet si, jak vědeckou kalkulačku dokážou ovládat.

Pro správné zobrazení daného souboru je potřeba aspoň program PowerPoint Mobile bez možnosti úpravy nebo komerční placený program PowerPoint z balíku MS Office. Soubor není kompatibilní s běžným volně dostupným programem LibreOffice.org Impress.

Materiál neobsahuje chyby odborného matematického charakteru.

Materiál je možné použít při výuce práce s kalkulačkou „tak jak je“.