Ověření znalostí - kvadratické nerovnice

Velikost dokumentu:1.73 MB
Formát dokumentu:PPTX

Prezentace je určena pro jednu z procvičovacích či opakovacích hodin na téma kvadratické nerovnice. Žáci (žákyně) by si měli samostatně úlohy vyřešit a před koncem vyučovací hodiny by mělo dojít ke společnému ověření správných řešení.

Na snímku 2 jsou zařazeny čtyři úlohy rozčleněny ve dvou sadách (A a B), přičemž v každé sadě jsou dvě úlohy (a, b). Na dalších dvou snímcích je následně uvedeno řešení úloh.

Řešení úloh je obtížností přiměřené danému oboru SŠ.

V materiálu se nevyskytují chyby odborného matematického charakteru a nedostatků grafického či typografického charakteru je jen několik.

Soubor není kompatibilní s běžným volně dostupným programem LibreOffice.org Impress a ani s aplikací Google Prezentace. Pro správné zobrazení daného souboru je potřeba aspoň program PowerPoint Mobile bez možnosti úpravy nebo komerční placený program PowerPoint z balíku MS Office.

Materiál je možné použít „tak jak je“ v některé z opakovacích hodin o řešení kvadratických nerovnic.