Lineární rovnice

Formát dokumentu:DOC

Materiál v podobě textového dokumentu je určen k procvičení tématu lineární rovnice. Materiál obsahuje celkem 14 lineárních rovnic, které mají žáci vyřešit a na základě jednotlivých výsledků dle přiloženého klíče zjistit tajenku. Rovnice jsou různé obtížnosti, od velmi jednoduchých rovnic, ve kterých stačí jediná úprava rovnice k získání výsledku, po rovnice, kde je nutné nejprve v několika krocích upravit strany rovnice než žák dospěje k řešení.

Součástí materiálu nejsou správná řešení rovnic, převodní klíč k získání tajenky obsahuje chyby, v příkladu č. 7 je výsledek 12, hodnota 12 se ale v převodním klíči nevyskytuje (u písmene N by mělo být uvedeno kromě r = 6 také s = 12) a u příkladu č. 10 je použitá proměnná z, která se v převodním klíči nevyskytuje (u písmene C by mělo být uvedeno z = 9 místo x =9).