Kvadratické rovnice bez absolutního členu

Velikost dokumentu:1.42 MB
Formát dokumentu:PPTX

Prezentace je určena pro některou z úvodních hodiny výuky kvadratických rovnic. Cílem je, aby si žáci (žákyně) zopakovali (či se naučili) určit rovnici bez absolutního členu a také upravit takovou rovnici do součinového tvaru.

Po úvodních dvou snímcích, kde jsou zavedeny pojmy kvadratická rovnice bez absolutního členu a součinový tvar, jsou další snímky věnovány dvěma příkladům. Oba příklady jsou poměrně podrobně vyřešeny.

Řešení úloh je obtížné přiměřeně danému oboru SŠ.

V materiálu se nevyskytují chyby odborného matematického charakteru ani nedostatky grafického charakteru a jen několik chyb typografických.

Soubor není kompatibilní s běžným volně dostupným programem LibreOffice.org Impress a ani s aplikací Google Prezentace. Pro správné zobrazení daného souboru je potřeba aspoň program PowerPoint Mobile bez možnosti úpravy nebo komerční placený program PowerPoint z balíku MS Office.

Materiál je možné použít „tak jak je“ v některé úvodní hodině opakování učiva o kvadratických rovnicích.