Kvadratické rovnice bez absolutního členu - příklady

Formát dokumentu:PPTX

Prezentace je určena pro jednu z úvodních hodiny do výuky kvadratických rovnic. Cílem je, aby si žáci (žákyně)procvičili řešení kvadratických rovnic bez absolutního členu.

Na druhém snímku jsou čtyři jednoduché úlohy. Na dalších dvou snímcích je následně podrobné řešení všech čtyř úloh.

Řešení úloh je obtížné přiměřeně danému oboru SŠ.

V materiálu se nevyskytují chyby odborného matematického charakteru a jen několik nedostatků grafického či typografického charakteru.

Soubor není kompatibilní s běžným volně dostupným programem LibreOffice.org Impress a ani s aplikací Google Prezentace. Pro správné zobrazení daného souboru je potřeba aspoň program PowerPoint Mobile bez možnosti úpravy nebo komerční placený program PowerPoint z balíku MS Office.

Materiál je možné použít „tak jak je“ v některé z úvodních hodin výuky o kvadratických rovnicích.