Krácení a rozšiřování zlomků (puzzle)

Materiál ve formě pdf dokumentu je určen k procvičení látky krácení a rozšiřování zlomků hravou formou. Po rozstříhání listu a zamíchání čtverečků mají žáci skládat matematické "puzzle", tedy poskládat obdélník tak, aby sousedící strany obsahovaly stejný zlomek v různých tvarech.

Jde o velmi pěkný nápad k procvičení látky, materiálu by velmi prospělo, kdyby k práci s materiálem byli žáci podpořeni jinou (atraktivnější) formou zpracování. Doporučujeme využít jako nápad k práci, formu dotvořit např. přidáním tajenky, kterou budou žáci luštit, vhodnou volbou fontů, přidanou grafikou. Materiál také neobsahuje žádný metodický úvod, který by objasnil dalším učitelům jak s materiálem pracovat, vše je ponecháno na intuici uživatele.

U zlomku 91/127 by mělo správně být uvedeno 91/117 (třináctinásobek zlomku 7/9).