0_AZ kviz_1_sablona_2020

Formát dokumentu:PPTX

Inspirace pro tvorbu materiálu je televizní pořad AZ-kvíz, který je od roku 1997 vysílán Českou televizí.

Drobnou změnou je nutnost propojení tří stran čtyřúhelníků oproti třem stranám trojúhelníku v televizním pořadu.

Pro vytvoření herního prostředí autorka použila prezentaci v komerčním MS PowerPointu, což je asi hlavním nedostatkem, neboť prezentace není kompatibilní s žádným z dalších běžných volně dostupných prezentačních manažerů (např. Google Prezentace, LibreOffice.org Impres, Microsoft PowerPoint Mobil), které jsem odzkoušel. Je tedy nutné mít licencovaný MS PowerPoint.

Materiál je vzorovou ukázkou (šablonou, vzorem), kterou je nutné naplnit zadáními úloh a jejich výsledků. Manuál je možné najít v dalším autorčině materiálu: 0_AZ kviz_2_manual_2020.

Domnívám se, že pro vyučující mající licencovaný MS PowerPoint může být prezentace vhodnou pomůckou pro zpestření výuky, především při opakováním.