Soutěž o atraktivní ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet

Od úterý 1. října 2024 mají žáci a studenti základních i středních škol po celé České republice jedinečnou příležitost zapojit se do soutěžního kvízu v rámci projektu Kraje pro bezpečný internet. Již po jedenácté nabízí tento projekt možnost vzdělávat se v oblasti bezpečnosti na internetu a zároveň soutěžit o hodnotné ceny. Soutěž probíhá až do konce února 2025.

Jak se zapojit do soutěže?

„Pro účastníky jsou připraveny e-learningové lekce, krátké videospoty a podcasty, které jim přiblíží nejdůležitější informace z oblasti internetové bezpečnosti. Po prostudování těchto vzdělávacích materiálů se mohou žáci a studenti zúčastnit soutěžního kvízu, který obsahuje 20 otázek zaměřených na bezpečnost v online prostředí. Ti, kteří odpoví správně na všechny otázky, budou automaticky zařazeni do slosování o atraktivní ceny“ , popisuje průběh soutěže Lucie Časarová, vedoucí projektu.

Pro opravdové znalce je připraven také Kvíz PLUS, který prověří jejich hlubší znalosti problematiky elektronické bezpečnosti. Veškeré vzdělávací materiály a kvíz jsou dostupné na webových stránkách projektu www.KPBI.cz  . Vloni se kvízu zúčastnilo přes 55 000 řešitelů. Pořadatelé doufají, že letos  se jich zapojí ještě více.

O co se soutěží?

Hlavními partnery soutěžního kvízu jsou již tradičně společnosti Microsoft a Gordic, které do soutěže věnovaly lákavé hi-tech ceny. Soutěžící se mohou těšit na Xboxy, drony, tablety a chytré hodinky.

Soutěž pro školy

Jihomoravský kraj v tomto roce také vyhlašuje soutěž škol. Kritériem pro hodnocení je procentuální poměr počtu správně vyplněných soutěžních kvízů k počtu žáků školy. Vítězná škola obdrží věcnou cenu do výše 10.000 Kč.

O projektu Kraje pro bezpečný internet:

Projekt Kraje pro bezpečný internet vznikl pod záštitou Asociace krajů ČR a úzce spolupracuje s Policií ČR. Jeho hlavním cílem je zvyšovat povědomí o rizicích spojených s používáním internetu a informovat o možnostech prevence a pomoci. Kromě e-learningových kurzů pro žáky a studenty nabízí projekt také vzdělávací materiály pro učitele, rodiče, seniory a sociální pracovníky, stejně jako videospoty a nově i podcasty s odborníky na IT bezpečnost. Vlajkovou lodí projektu KPBI je každoroční soutěžní kvíz.

Kontakt:

Koordinátorka projektu:

Ing. Lucie Časarová

tel.: +420 732 871 457

e-mail: Casarova.L@kr-vysocina.cz

web: www.KPBI.cz

Koordinátorka pro Jihomoravský kraj:

Ing. Šárka Žižlavská

tel.: 54165 1309