Nabídka vzdělávání pedagogů: Badatelsky orientovaná výuka, Matematika a Fyzika

Vzdělávací institut Teaching and Learning Centre nabízí kurzy a webináře pro učitele.

1.

Badatelsky orientovaná výuka přírodních věd na ZŠ a SŠ

Termín: pátek 22. listopadu 2024 (od 8:30)

Místo: Brno

Kurz v rámci DVPP je zamýšlen jako jednodenní seminář a bude rozdělen na dva bloky – dopolední a odpolední vždy 4 vyučovací hodiny. Kurz lze čerpat v rámci OP JAK.

2.

Badatelské lekce, skupinová práce, projektová výuka a ICT ve výuce matematiky na ZŠ a VG (webinář)

Webinář představuje inspiraci pro aktivní práci žáků a pro koncipování hodin matematiky.

Kurzem Vás provede naše zkušená lektorka Mgr. Martina Coufalová, která má mnohaleté zkušenosti s výukou na základní škole a víceletém gymnáziu (zejména předměty matematika, fyzika a informatika). Prezentované aktivity je možné zařadit v různých fázích výuky (např. motivace, expozice, fixace učiva, testy), nebudou chybět tipy na práci s ICT a mezipředmětové vztahy.

3.

Konstruktivistická výuka fyziky na ZŠ a VG (webinář)

Webinář představuje inspiraci pro oživení a pro koncipování hodin fyziky.

Kurzem Vás provede naše zkušená lektorka Mgr. Martina Coufalová, která má dlouholeté zkušenosti s výukou na základní škole a víceletém gymnáziu (zejména předměty fyzika, matematika a informatika). Prezentované aktivity je možné zařadit v různých fázích výuky (např. motivace, expozice, fixace učiva, testy), nebudou chybět tipy na práci s ICT nebo laboratorní výuku a mezipředmětové vztahy.

Podrobnosti o kurzu a webinářích najdete v přílohách.